wyróżnij się na tle konkurencji...

TOP 5 fitnesowych trendów w 2022, które zwiększą przychody Twojego klubu.

Fitness ewoluuje

Branża fitness rok do roku zmienia się coraz bardziej dynamicznie. Pandemia Covid-19 zrewolucjonizowała sposób treningu wielu osób. Obawa przed chorobą buduje w ludziach świadomość i napędza zdrowy styl życia.

Coraz więcej osób trenuje, jednak duży odsetek już ćwiczących zaczął inwestować w sprzęt do treningu w domu.

Najbliższy okres jest przełomowy dla wielu działaczy w branży. Pomimo długotrwałych zamknięć klubów i ogromnych strat, rynek fitness wchodzi w fazę wzrostu. 

Przekonanie przyszłego klienta i dobra argumentacja, dlaczego powinien zostawić pieniądze w Twoim klubie, to nie lada wyzwanie. Konkurencja jest ogromna, a utrzymanie klientów coraz trudniejsze.

Próba podążania za długofalowymi trendami jest jedną ze strategii, które warto uwzględnić w rozwoju swojego przedsiębiorstwa. 

Kult pośladków

Coraz więcej zajęć na siłowni skupia się obecnie na budowaniu tylnej części ciała. Co więcej, w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii powstają siłownie skoncentrowane wyłącznie na treningu pośladków. Można śmiało stwierdzić, że trend płaskiego brzucha powoli ustępuje miejsca jędrnym pupom.

Według czasopisma “The Guaridan” popularność postów z hashtagami #squats #glutes rośnie w zastraszającym tempie.

Fala popularności rodziny Kardashian stworzyła nowy model piękna. Wiele kobiet trenując skupia się właśnie na pośladkach.

Mięśnie pośladkowe zabezpieczają nasz kręgosłup od dołu i chronią przed urazami. Siedzący tryb życia sprawia, że coraz więcej osób boryka się z problemami w postaci kompensowania przypięć mięśni nieopodal lędźwi oraz chronicznego bólu spowodowanego rwą kulszową.

Zatem trend pośladków to nie tylko aspekt wizualny. Skierowany jest obecnie dla wszystkich, którzy większość dnia spędzają przy biurku.

Kult pośladków w Twoim klubie

Nie trzeba zmieniać całego klubu, aby iść w zgodzie z trendami. Wystarczy wydzielenie odpowiedniej strefy dedykowanej pośladkom. Pozwoli to na wyeksponowanie wyróżnika jakim będzie trend pośladków.

Oto przykładowy plan działania:

Pamiętaj! Przygotowując strefę daj poczucie prywatności. Nadal większość kobiet w Polsce boi się ćwiczyć i mieć na sobie wzrok innych klubowiczów.

Doposaż klub, bądź w trendzie

HIP THRUST

BELT SQUAT

HACK SQUAT

Trening HIIT

HIIT czyli trening interwałowy o dużej intensywności według światowej ankiety trendów na rok 2022 jest dopiero na 7 miejscu. Jednak utrzymuje się on w czołówce od przeszło 8 lat. Wiemy, że kolejne lata nie zmienią tej sytuacji. Dzieje się tak z kilku istotnych powodów. Trening zajmuje mało czasu, nie wymaga dużych nakładów finansowych i przestrzeni, a co najważniejsze – daje szybkie rezultaty. 

Trening HIIT wyrósł, jak wiele z dzisiaj omawianych trendów, na fali treningu Cross. To dzięki niemu diametralnie zmienił się wygląd obecnych siłowni. Brak strefy funkcjonalnej z klatką RIG w klubie to obecnie rzadkość.

Klasy HIIT u Ciebie

Jeśli wciąż nie posiadasz w swoim klubie klas HIIT, możesz to zmienić w kilku prostych krokach.  Treningi HIIT poza tym, że są efektywne niejednokrotnie potrafią być efektowne. Zaplanuj je w miejscu widocznym dla wszystkich klubowiczów. Taka aktywność potrafi zarażać i budować pozytywny odbiór. Po kilku zajęciach, zbudujesz społeczność, która lubi się zmęczyć z uśmiechem na ustach.

Plan działania:

Pamiętaj! Element socjalny jest tu niezwykle istotny. Trening HIIT można z powodzeniem robić w domu. Nie każdy jednak ma motywację, żeby męczyć się samemu. Wprowadzając elementy rywalizacji w postaci tablicy lub treningi w parach masz szansę przyciągnąć do siebie więcej ludzi zainteresowanych tą formą aktywności.

Doposaż klub, bądź w trendzie

HANTLE HEX

KETTLEBELL PRO

PIŁKI LEKARSKIE

Weightlifing i Powerlifting

W latach 70-tych XX wieku i w XXI wieku nastąpił gwałtowny wzrost liczby klubów fitness. Wraz z tą zmianą kulturową popularna niegdyś sztanga i wolne ciężary zeszły na dalszy plan na rzecz maszyn do ćwiczeń. Uważano, że maszyny te są łatwiejsze i bezpieczniejsze w skali masowej.

Najnowsze dane sugerują, że być może wracamy do korzeni treningu, czyli do sztangi i wolnych ciężarów. Pod koniec 2017 roku “Wall Street Journal” doniósł, że wiele tradycyjnych klubów zdrowia zaczęło ograniczać liczbę maszyn do ćwiczeń, aby powiększać strefy wolnych ciężarów. W 2017 roku IHRSA opublikowała również raport stwierdzający, że chociaż mężczyźni i kobiety tradycyjnie pragnęli różnych doświadczeń na siłowni (mężczyźni preferowali wolne ciężary i treningi w pojedynkę; kobiety wolały ćwiczenia grupowe i zajęcia z choreografią), wydaje się, że to się zmienia.

Mężczyźni i kobiety mają obecnie prawie taki sam poziom uczestnictwa w zajęciach fitness i/lub w studiach treningu personalnego/małych grupach. Ten trend prawdopodobnie się utrzyma, ponieważ millenialsi i pokolenie Z preferują tego typu treningi. 

Trening Cross wpłynął również na preferowane rodzaje treningu i sprzętu. Sztangi i wolne ciężary nie są już zarezerwowane wyłącznie dla sportowców i elity podnoszącej ciężary. Obecnie są one akceptowane, a nawet preferowane jako narzędzia do osiągania wyników zdrowotnych i kondycyjnych.

Otwórz się na ciężary

Pomimo powrotu do ćwiczeń ze sztangą i wolnymi ciężarami, wielu właścicieli obiektów sportowych nadal ma obawy co do bezpieczeństwa i wymaganych umiejętności. Chociaż każde ćwiczenie niesie ze sobą nieodłączne ryzyko kontuzji, badania wykazują, że odsetek urazów spowodowanych potknięciem się lub upadkiem na bieżni jest wyższy niż urazów spowodowanych upadkiem lub upuszczeniem wolnych ciężarów.

Jeśli sąsiadujesz z klubem cross i posiadasz lepsze warunki sanitarne, to być może jedyną rzeczą, jaka powstrzymuje ludzi przed przyjściem do Ciebie, jest właśnie brak możliwości pracy ze sztangą i klas HIIT.

Mała inwestycja może przynieść duże korzyści. Przedstawiamy prosty plan działania w kilku krokach:

Pamiętaj! Ludzie różnie odbierają dźwięk sztangi zrzucanej znad głowy. Planując zakup pomostu ciężarowego staraj się stworzyć naturalną barierę, aby dźwięk nie rozchodził się po całej siłowni.  Jeśli to niemożliwe, zaopatrz się w maty do zrzucania obciążeń.

Doposaż klub, bądź w trendzie

SZTANGA WEIGHLIFTING

OBCIĄŻENIE BUMPER

POMOST CIĘŻAROWY

Kulturystyka Funkcjonalna

Kulturystyka funkcjonalna to system treningowy, który przedkłada jakość ruchu nad intensywność. Metodologia jest korzystna dla sportowców, ponieważ może poprawić ich wyniki. Osobom nie uprawiającym wyczynowo sportu, pomaga zachować atrakcyjny wygląd i prawidłowo poruszać się. 

System został stworzony przez zawodnika Cross Marcusa Filly’ego. Był to w początkach jego istnienia plan rehabilitacyjny jego twórcy, który ewoulował do programowania treningu dla ćwiczących z całego świata. 

Metoda charakteryzuje się różnorodnością treningową, uwzględnia możliwości ćwiczących oraz sprzęt jakim dysponują. Czerpie też garściami z klasycznej kulturystyki, głównie w aspekcie wydłużenia czasu mięśnia pod napięciem i jakości ruchu. 

Coraz więcej klubów na świecie decyduje się na wdrożenie Functional Bodybuilding zamiast zwykłych zajęć Cross. Uważamy, że ta tendencja się utrzyma zważywszy na to, że efekty i sprawność ćwiczących jest widoczna już po 2-3 miesiącach treningów. 

Zrób zajęcia FBB

Mimo, że trend zajęć Functional BodyBuilding (FBB) działa prężnie za granicą, w naszym kraju jest znany nielicznym osobom trenującym Cross. 

Wdrożenie zajęć FBB w pierwszej kolejności powinno skupiać się na budowaniu świadomości klubowiczów. Pokazanie zalet treningu dla różnych grup ćwiczących może zagwarantować sukces przyszłych zajęć.   

Pamiętaj! Ludzie lubią nowe rzeczy, ale podchodzą do nich z dystansem. Zachęta w stylu konkursu z nagrodami na najlepszą transformacje FBB powinna zrobić trochę zamieszania wokół zajęć.

Doposaż klub, bądź w trendzie

KAMIZELKA OBCIĄŻENIOWA

KÓŁKA GIMNASTYCZNE

SANKI TRENINGOWE

Cardio AIR

Trend bieżni i rowerów bezsilnikowych jest bardzo widoczny w polskich ośrodkach sportu. Ciężko znaleźć obecnie klub fitness, który obyłby się bez airbike’a lub airrunner’a. 

Maszyny Cardio AIR posiadają pełen wachlarz zalet zarówno dla ćwiczących jak i właścicieli klubów. Wpływa na to ich budowa. 

Brak skomplikowanej elektroniki sprawia, że są one praktycznie bezawaryjne. Rzadziej musi być wykonywany ich serwis. Nie zużywają też praktycznie prądu.  

Pod kątem treningu angażują więcej partii mięśniowych, przez co intensyfikują trening. Jazda na rowerku może angażować w podobnym stopniu dolną i górną część ciała. Natomiast bieżnia napędzana siłą mięśni oddaje zbliżony do naturalnego wzorzec ruchu. 

Popularyzacja sprzętu air od przeszło 5 lat przeradza ten trend w pewnego rodzaju standard w fitnessie.

Przesiadka na AIR Cardio

Wszyscy jesteśmy rutynowi. Nawet jeśli chcesz podążać za trendami i kupić do swojego klubu Air Cardio apelujemy o rozwagę. Maszyny AIR działają w delikatnie inny sposób niż te silnikowe. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie na wyposażeniu obu typów. Ważnym aspektem będzie tu też przyzwyczajanie i w konsekwencji przekonanie klubowiczów do nowego sprzętu.

 

Krótki plan działania wdrożenia AIR CARDIO:

Pamiętaj!  Maszyny AIR CARDIO są urządzeniami bardzo mobilnymi ze względu na brak konieczności podłączenia ich do prądu. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeśli w Twoim klubie masz mało miejsca lub organizujesz eventy na zewnątrz.

Doposaż klub, bądź w trendzie

AIRBIKE

ERGOMETR WIOŚLARSKI

AIR RUNNER

Doposaż siłownię i zwiększ przychody swojego klubu!

Okres letni jest najlepszym na wprowadzanie zmian w swoim klubie. Chcąc zwiększać zyski swojej działalności wybierz jeden lub więcej interesujących Cię trendów i zacznij działać. Potrzebujesz więcej informacji?

PROUD GROUP Sp z o.o.

Grzybowska 87
00-844 Warszawa
NIP: 1132984086
KRS: 0000751214

Regulamin | Polityka prywatności

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Formularz kontaktowy

Dowiedz się co możesz zrobić w swoim klubie, aby iść w zgodzie z długoterminowymi trendami. Nasi eksperci wysłuchają Cię i znajdą rozwiązanie dla Twojego biznesu. Wypełnij formularz i oczekuj na telefon.

Na darmowej konsultacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy.
Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086 

Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.

Zostaw dane. Niedługo skontaktuje się z Tobą nasz konsultant

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami proud-group.com i trainingshowroom.com. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.