Rodzaje sztang

Może się wydawać, że wybór odpowiedniej sztangi nie jest łatwy… Mamy sztangi przeznaczone do dwuboju olimpijskiego, trójboju siłowego, techniczne, specjalistyczne, sztangi multitreningowe oraz z przeznaczeniem na siłownię… Jak by tego było mało sztangi różnią się od siebie kolorem, wagą, sposobem wykonania oraz ilością łożysk…

Dzisiaj spróbujemy Wam pomóc z wyborem, poniżej znajdziecie zestawienie wszystkich sztang dostępnych w naszej ofercie, ich właściwości, zastosowanie oraz zdjęcia.

Miłej lektury.

 SZTANGI MULTITRENINGOWE

Sztangi multitreningowe to sztangi z kategorii najbardziej wszechstronnych, wybierając taką sztangę możesz zdecydować się na każdy rodzaj treningu: podnoszenie ciężarów, trening funkcjonalny, trening cross, jak i trening kulturystyczny. Sztangi te dzielimy na sztangi zawodnicze oraz treningowe.

Wszystkie sztangi marki PROUD z tej kategorii są przygotowane do intensywnej eksploatacji poprzez:

 • zabezpieczenie łożyskami ślizgowymi, chroniącymi je przy zrzucaniu z obciążeniem (sztangi zawodnicze: 4 łożyska ślizgowe i 8 łożysk igiełkowych; sztangi treningowe: 2 łożyska ślizgowe i 4 igiełkowe)
 • utwardzone tuleje, co znacząco wpływa na ich żywotność i chroni przed uszkodzeniami,
 • wykonanie ich ze stali sprężystej, dzięki czemu sztanga „pracuje” wraz z ćwiczącym co zabezpiecza jego stawy oraz ułatwia wykonywanie ćwiczeń wielostawowych np. podrzut i rwanie.
 • dodatkowo sztangi pokryte są powłoką ceramiczną lub hartowanym chromem, co zabezpiecza gryf przed uszkodzeniami.
SZTANGI MULTITRENINGOWE

SZTANGI DO TRÓJBOJU SIŁOWEGO (POWERLIFTING)

Przysiad, martwy ciąg i wyciskanie sztangi na ławce płaskiej… do tego ogromne ciężary. Poniżej główne cechy sztang PROUD POWERLIFTING:

 • 29- milimetrowy gryf o agresywnych ryflowaniach, pozwala na doskonałą przyczepność podczas ćwiczeń, co zmniejsza ryzyko utraty chwytu.
 • Wymiary zgodne z międzynarodowymi standardami Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF)
 • Odpowiednia sztywność stali, aby przenosić jak największe obciążenia (wytrzymałość sztangi 220000 PSI),
 • Gryf oraz tuleje są utwardzane oraz wykonane z elastycznej stali dobrej jakości,4 tuleje miedzane, udźwig do 3000 lbs
 • Chrom na wykończeniu gryfu i tulei,
POWERLIFTING

 SZTANGI DO DWUBOJU OLIMPIJSKIEGO (WEIGHTLIFTING)

Sztangi PROUD WEIGHTLIFTING COMPETITION to precyzyjnie zaprojektowany model sztangi przystosowany do dwuboju olimpijskiego. Na części chwytnej o średnicy 28 mm, znajdują się znaczniki olimpijskie, płynny ruch obrotowy tulei zapewniają łożyska igiełkowe.

Sztanga jest wykonana ze specjalnie dopasowanego rodzaju stali, który jest odpowiednio sztywny, a jednocześnie elastyczny. Taki zabieg sprawia, że sztanga idealnie pracuje razem z ćwiczącym i zapewniając bardzo wysoki poziom czucia.

Pełna specyfikacja sztang weightliftingowych:

 • 10 łożysk igłowych, które zapewniają bardzo szybka pracę tulei, dzięki czemu łatwiej wykonać dynamiczne ruchy, zgodnie z jej przeznaczeniem,
 • Tuleje i gryf są utwardzane

SZTANGI TYPU „GYM”

SZTANGI PROUD GYM BARBELL to uniwersalne stalowe gryfy o średnicy części chwytnej 28 mm, przeznaczone na obciążenie z otworem 50 mm.

Specyfikacja sztang gym:

 • Wyposażone w 2 wysokiej jakości łożyska ślizgowe i 2 łożyska kulkowe, umożliwiające swobodny obrót obciążenia na gryfie, elastyczność sztangi dostosowana do statycznych ruchów,
 • Część chwytna gryfu jest ryflowana co umożliwia pewny i komfortowy chwyt,
 • Gryf występuje w kilku rozmiarach – 150 cm (13kg), 180 cm(15 kg), 220 cm(20kg) oraz kształtach np. sztangi łamane,
 • Szeroka gama kształtów i rozmiarów pozwala na lepsze dostosowanie do ćwiczeń kulturystycznych oraz prawidłową izolację mięśni,
 • Utwardzane powłoki sztangi (stosujemy je jako nieliczni w sztangach typu gym).
GYM BARBELLS

SZTANGI TECHNICZNE

Sztangi techniczne PROUD Technique Bars to produkty specjalistyczne wykonane z wysokiej jakości aluminium/stali, odznaczające się przyciągającymi wzrok kolorami. Sztangi mają wagę 3 i 7,5 kg (aluminiowe) oraz 10 kg (stalowe z powłoką utwardzaną).  Jest to idealny sprzęt do nauki techniki lub dalszej pracy nad nią, dla osób początkujących, dzieci, nastolatków oraz osób starszych.

Specyfikacja:

 • Waga 3, 7,5 i 10 kg
 • Długość 183 cm
 • Średnica 28 mm

SZTANGI SPECJALISTYCZNE

SZTANGA PROUD HEX BAR 2.0 225 CM posiada szkieletową, stalową ramę z dwoma równoległymi systemami chwytnymi o długości 40 cm, posiadającymi radełkowanie. Dzięki innowacyjnej konstrukcji niepełnego zabudowania sztangi, możemy w prosty sposób wejść i wyjść z środka sztangi bez konieczności przestawiania nogi. Rama sztangi została skonstruowana z mocnego profilu o wymiarach 5 x 5 cm co cechuje go bardzo dużą sztywnością. Podczas treningu, użytkownik w łatwy sposób może zmienić ustawienie swojego chwytu poprzez obrócenie sztangi na drugą stronę. Osoby początkujące mają możliwość skoncentrowania się na zakresie ruchu ćwiczenia i stopniowo poprawiają głębokość prowadzenia sztangi.

SZTANGA PROUD SAFETY SQUAT BAR

Rozłożenie ciężaru podczas wykonywania ćwiczeń jest unikalne dla tego modelu sztangi. Dzięki niżej położonemu środkowi ciężkości PROUD SAFETY SQUAT BAR jest bezpieczniejszym w użytkowaniu rozwiązaniem od gryfu prostego. Idealna dla osób, które potrzebują dodatkowego bodźca treningowego, podczas wykonywania klasycznych ćwiczeń typu przysiad ze sztangą z tyłu (tzw. Back Squat).

Zostaw dane. Niedługo skontaktuje się z Tobą nasz konsultant

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na wskazany przez Ciebie adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z serwisami proud-group.com i trainingshowroom.com. Będzie to marketing bezpośredni, do realizacji którego wykorzystam Twoje telekomunikacyjne urządzenia końcowe. Administratorem Twoich danych osobowych będzie PROUD GROUP sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-844) przy ul. Grzybowskiej 87, NIP 1132984086. Przysługuje Tobie prawo do cofnięcia zgody, żądania wglądu do Twoich danych, wniesienia sprzeciwu co do ich przetwarzania, sprostowania, usunięcia i ograniczenia przetwarzania. Więcej informacji o tym jak przetwarzamy Twoje dane znajdziesz na proud-group.com/rodo.